Как давать советы

Проповедь в храме св. кн. Владимира в поселке им. Свердлова 10 декабря 2017 г. Неделя 27 по Пятидесятнице. На Евангелие от Луки:
10 Бяше же учя на единем от сонмищ в субботу:
11 и се, жена бе имущи дух недужен лет осмьнадесять, и бе сляка и не могущи восклонитися отнюд.
12 Видев же ю Иисус, пригласи и рече ей: жено, отпущена еси от недуга твоего.
13 И возложи на ню руце: и абие простреся и славляше Бога.
14 Отвещав же старейшина собору, негодуя, зане в субботу изцели (ю) Иисус, глаголаше народу: шесть дний есть, в няже достоит делати: в тыя убо приходяще целитеся, а не в день субботный.
15 Отвеща (же) убо ему Господь и рече: лицемере, кождо вас в субботу не отрешает ли своего вола или осла от яслий, и вед напаяет?
16 сию же дщерь авраамлю сущу, юже связа сатана, се, осмоенадесяте лето, не достояше ли разрешитися ей от юзы сея в день субботный?
17 И сия ему глаголющу, стыдяхуся вси противляющиися ему: и вси людие радовахуся о всех славных бывающих от него.
(Лук 13:10-17)